top of page

PROJE YÖNETİMİ

Projelerinizin planlamasından kontrol adımlarına kadar her adımda çözüm ortağınız oluyoruz.

Construction site

PROJE YÖNETİMİ ve DANIŞMANLIĞI

Projelerinizde anlaşma ve teklif değerlendirmesiyle şantiye planlaması zincirinin oluşturularak projelerinizin sağlıklı ilerlemesi adına hazırlanacak raporları ile zaman ve nakit optimizasyonu sağlıyoruz.

Projelerin yalnızca yapım aşamasından bitimine kadar değil tamamlanmasından sonraki süreçleri de kapsayan yönetim anlayışımızla, projelerinizi belirlenen takvimde tamamlıyor, ekonomik olarak optimum değerlendirmelerle güvenli ve sağlıklı yapıların önünü açıyoruz.

  • Proje ve Yapı Yönetimi

  • Planlama

  • Teknik Danışmanlık

  • Proje Fizibilite Çalışmaları

  • Bina Bilgi Modellemesi 

  • İhale Hazırlığı

  • Maliyet/Kâr Analizi

  • Tedarik Planlaması

Planlama

Bütçe, takvim, maliyet, kar, zarar gibi konularda kapsamlı değerlendirmeler yapılıp en pratik ve doğru yaklaşımlarla planlamalar yapıyoruz.

 

İhale Teklif Hazırlama

Özel, devlet ihalelerinde kesin hesaplar, yaklaşık hesaplar yönetmeliklere ve de serbest piyasaya bağlı kalınarak hazırlanarak, böylece ihale alma ihtimalinizi arttırıyoruz.

Danışmanlık 

Her türlü teknik, maliyet, uygulama gibi problemleriniz gerekli çözüm yolunu sunuyoruz. Proje danışmanlığı ile de tüm Mühendislik, Mimarlık ve İç mimari işlerinizde çözüm odaklı yaklaşımlarla yanınızdayız.

Reviewing Construction Plans

MÜŞAVİRLİK

Yapım işlerinin bütünlüğünde olası sıkıntıları önceden görmek ve işvereni tedbir almak konusunda uyarmak, zaman ve para kaybını önlemek için Omnia Kreatif olarak yanınızdayız.

Mühendislik hizmetlerimiz sayesinde işlerinizin teknik kısmını profesyonel ekibimizle analiz edip bu analiz sonuçları sizlere başarıyla raporluyoruz. Hata raporlarının hazırlanması ve talep halinde bunların çözüm çalışmalarına başlayarak çeşitli adımlarda projenizin sağlığını düzeltiyoruz.

Şantiye koşularındaki etkileşimler, işverenin karar değişiklikleri, malzeme temininde yaşanan sıkıntılar, iş organizasyonu ile ilgili değişiklikler ve benzeri durumlar projenin yeniden yorumlanmasını gerektirebilir. Anlık karar değişiklikleri sonraki yapım adımında sıkıntılara yol açabilir. Tam da bu noktada Omnia Kreatif olarak yapım işlerinin bütünlüğünde olası sıkıntıları önceden görmek ve işvereni tedbir almak konusunda uyarmak, zaman ve para kaybını önlemek için yanınızdayız.

Yönetmeliklere uygun tasarımlar; ön proje ile proje hakkında genel olarak fikir sahibi olabilir, maliyet, malzeme, taşıyıcı sistem ile ilgili karar sonrası  uygulama projesinde kapsamlı analiz yaparak paftalar, raporlar hazırlıyoruz. Kalite ve memnuniyet endeksli yapılan iç mimari ve mimari projeleri her adımda fikirlerinize uygun hale getiriyoruz.

 

Rölöve

Mimari projesi olmayan veya statik analiz, teknik raporlar için gerekli durumlarda rölöve projesi alıyoruz.

 

Kentsel Dönüşüm

Riskli bina analizi sonrası, tehlikeli kabul edilen yapılar kentsel dönüşüme girmektedir. Bunun için gerekli tüm prosedürleri tarafınıza sağlıyoruz.

Fixing the Roof

YAPI TAAHHÜT

Talep ettiğiniz koşullara göre hazırlanan yapım anlaşmalarımızı ister sabit fiyat belirleyip anahtar teslim ister maliyet oranlı sistemler üzerinden imzalıyoruz.

Mimarlık, inşaat mühendisliği, mekanik, elektrik ve peyzaj gibi farklı disiplinler arası proje-uygulama koordinasyonunun sağlanması ve projenin doğru şekilde yapılması için gereken tüm tedbirleri alarak Uygulama Kontrolörlüğü ve Uygulama Yönetimi çalışmaları yürütüyoruz.

Talep ettiğiniz koşullara göre hazırlanan yapım anlaşmalarımızı ister sabit fiyat belirleyip anahtar teslim ister maliyet oranlı sistemler üzerinden imzalıyoruz.

Yaratıcı mimar ve mühendislerimiz ile hem mühendislik hizmetleri hem de mimari çözümler sunuyoruz. Sözleşme kriterlerinden belirlenmesinin ne kadar önemli olduğunun farkında olarak istenen kalite standardını koruyoruz. Ekiplerimizin belirtilen süre içerisinde uygulama teslimi yapmasına büyük hassasiyet gösteriyoruz. Tüm anahtar teslim projelerimizde size minimum zaman kaybı maksimum memnuniyet sağlıyoruz. 

bottom of page