top of page

3D GÖRSELLEŞTİRME

Projeniz bitince nasıl gözükeceğini öğrenmek için artık proje bitişini beklemenize gerek yok, güncel programlar yardımıyla 3 boyutlu olarak projenizi görselleştiriyoruz.

REVİT BİM MODEL

3D MODELLEME

Üç boyutlu modelleme ile tasarımların daha iyi anlaşılıp düzeltmelerin ve revizyonların daha rahat yapılmasını sağlıyoruz.

3D modelleme süreci ile hazırlanan 3D modeller çoğu zaman 3D rendering denilen modelin gerçekçi bir görünüme kavuşmasını sağlayan araçlarla birlikte eş zamanlı olarak kullanılır. 3D modelleme sürecinde bilgisayar grafiklerinin verileri genellikle kullanıcı tarafından tıpkı heykel ve plastik sanatlara benzer şekilde adım adım işlenerek elde edilir. İnşaatı yapılacak bir yapının üç boyutlu modelinin yapılması için kullanıldığı gibi matematiksel hesaplarının yapılması, inşaat takibi yapılması ve planlama gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Öncelikle projenin eğer paylaşılabiliyorsa mimari projesi üzerinden belirlenen imalatların modele amacı doğrultusunda işlenerek modelin oluşturulması gerekir. Modelin amacına yönelik olarak işlenmesi gereken detay elemesi yaparak hızlı sonuçlar almak daha mümkündür. Modelleme de tasarım gibi projeye özel modelleme çeşitlendirilmelidir.

GENEL (3).jpg

3D GÖRSELLEŞTİRME

Oluşturulan modelde realistik malzeme tanımlamaları, deformasyon detayları ve etkili ışıklandırmalar yaparak hazırladığımız görseller sayesinde projeniz daha başlamadan tamamlanmış haline ışık tutuyoruz.

3 Boyutlu (3D) olarak sunabileceğiniz görseller ile mimari ve iç mimari çalışmaları modelleyerek teslim ediyoruz. Bu şekilde proje başlamadan uygulama bittiğinde karşılaşacaklarınızı görmüş oluyorsunuz.

Teknik personeller için bir AutoCAD çıktısını anlamak binanın yerleşimini hayal etmek zor değil, odaların yerleşimini, cepheyi, ve benzeri birçok konuyu kavrayabilir ve kullanışlılığını yargılayabilirler. Peki ya binanın asıl sahipleri için de bu durum böyle mi?

 

Teknik personel için bile 3 boyutlu modelleme yapılmayan bir binada bazı detaylar gözden kaçabilir. Biz de 3 boyutlu görselleştirme yani render işlemi ile daha gerçekçi bir görüntü hazırlayıp zihne tasarımı bir bütün halinde görüp değerlendirme imkanı sunuyoruz.

 

Bu işlem çalışmanın detay, boyut ve kapsamına göre bazen günlerce sürebiliyor. Binanın yalnızca tasarımını almaktansa bazen projelerin görsel animasyonu da talep edilebiliyor. Bunun yapmaktaki asıl amaç binanın içindeki gezinti deneyimini birebir yaşatmak. Bu işlem, proje detaylarına göre uzman mimarlarımız tarafından tasarımcı gözüyle hayata geçiriliyor.

bottom of page